DAWsystem

ul. Dobrego Pasterza 110 lok. 86 31-416 Kraków
Telefon: 784 368 111
E-mail: biuro.dawsystem@gmail.com
Telefon całodobowy: 784 368 111

Podłączenie płyty indukcyjnej

Płyty grzewcze, czyli indukcyjne, są coraz chętniej wykorzystywane do urządzenia kuchni. Nic więc dziwnego, że popularnością cieszą się związane z ich montażem usługi w Krakowie. Oczywiście część osób decyduje się na samodzielne podłączenie, jednak wymaga to posiadania fachowych narzędzi oraz sporej wiedzy z zakresu elektryki. Dlatego lepiej zostawić to profesjonalistom. W tej dziedzinie polecamy nasze usługi.

Dlaczego warto przeprowadzić podłączenie płyty indukcyjnej?

Na samym początku wyjaśnimy, czym w ogóle jest to urządzenie i skąd bierze się szczególne zainteresowanie w tej sprawie. Płyta indukcyjna wykorzystuje – jak sama nazwa wskazuje – indukcję elektromagnetyczną. Jej efektem jest wykorzystanie elektryczności w prawie 100%. Jak łatwo się domyślić, podłączenie płyty indukcyjnej wiąże się w konsekwencji z obniżeniem rachunków za zużycie energii. Co więcej, urządzenie nie nagrzewa się, co eliminuje ryzyko poparzeń. To wszystko sprawia, że płyty coraz częściej goszczą w polskich domach, zwłaszcza w Krakowie i okolicach.

Na czym polega montaż płyty indukcyjnej?

W przeciwieństwie do kuchenek gazowych, płyty indukcyjne podłącza się w bardzo prosty sposób. Jest to na tyle łatwe, że można przeprowadzić montaż samodzielnie. Jak więc powinno wyglądać podłączenie płyty indukcyjnej 230V? Wystarczy kierować się kilkoma krokami:

  1. Należy wykonać odpowiednio duży otwór na płytę indukcyjną. Nie można przy tym zapomnieć o zachowaniu właściwego odstępu od ściany. Przyjmuje się, że powinno to być co najmniej 6 cm. Poza tym przydaje się perforacja tylnej ściany szafki, z kolei z przodu umieszcza się wlot świeżego powietrza, który obejmuje szerokością całą płytę.
  2. Po odpakowaniu sprzętu należy odkleić folię zabezpieczającą i dokleić uszczelkę u dołu urządzenia. Dobrze, żeby znajdowała się ona jak najbliżej krawędzi zewnętrznej płyty indukcyjnej. Grubość uszczelki ustala się na podstawie głębokości frezowania blatu mebla.
  3. Na tym etapie wystarczy włożyć uszczelnioną płytę do przygotowanego zawczasu otworu. Musi ona znaleźć się równo względem blatu z każdej strony.
  4. Teraz zaczyna się trudniejsza sprawa. Montaż płyty indukcyjnej wymaga już wiedzy na temat przewodów i elektryki. Potrzebne do tego informacje znajdują się w instrukcji dołączonej do urządzenia.
  5. Podłączenie indukcji kończy się uszczelnianiem. Polega ono na wypełnieniu szczelin silikonem. Dzięki temu do środka nie wpadają okruszki ani nie wpływają wylane przypadkiem oleje czy woda.

Podłączenie płyty indukcyjnej i piekarnika do siły

   1. Instalacje jednofazowe (230 V) są stosunkowo proste przy montażu. A co zrobić z trójfazowymi? Podłączenie płyty indukcyjnej i piekarnika do siły – czyli 400 V – może spowodować utratę gwarancji, a nawet złamanie prawa. Da się tego uniknąć jedynie wtedy, gdy wie się, co trzeba zrobić. Podłączenie płyty indukcyjnej 400V wymaga dokładnego sprawdzenia wartości napięcia fazowego i międzyfazowego, zarobienia przewodu po drugiej stronie gniazda, montażu kabla po drugiej stronie urządzenia, zaślepienia gniazda i wykonania testów płyty pod obciążeniem. Oznacza to, że nie da się tego zrobić bez odpowiedniej wiedzy oraz dostępu do specjalistycznych narzędzi (m.in. zaciskarek czy multimetrów). Na dodatek podłączanie bez posiadania uprawnień automatycznie anuluje daną przez producenta gwarancję. Należy więc zaangażować do tego osoby, które wydają potrzebne zaświadczenia.

Komu powierzyć podłączenie płyty indukcyjnej?

   1. Własnoręczne podłączanie nie zawsze jest dobrym wyborem. Może się bowiem okazać, że podstawowy błąd spowoduje awarię bądź uszkodzenie urządzenia. A to niesie ze sobą dodatkowe koszty związane z naprawą, a niekiedy zakupem nowego sprzętu. Należy bowiem pamiętać, że podłączenie płyty indukcyjnej we właściwy sposób gwarantuje bezpieczną i wieloletnią eksploatację. Dlatego właśnie zwracamy uwagę na nasze usługi. Mamy wieloletnie doświadczenie, które przydaje się w wielu sytuacjach. Podejmiemy się realizacji nawet nietypowego zlecenia. Oferta Dawsystem wyróżnia się też przywiązaniem do terminowości. Jesteśmy w stanie z góry określić czas wykonania podłączenia sprzętu.

Ile kosztuje podłączenie płyty indukcyjnej 230V?

  1. Po skontaktowaniu się z nami otrzymają Państwo darmową wycenę zlecenia. Co równie ważne, jest ona niezobowiązująca. Przyszli klienci mogą więc z łatwością porównać naszą ofertę z innymi. Gwarantujemy przy tym, że podłączenie kuchenki indukcyjnej będzie konkurencyjne pod każdym względem, również cenowym. Ostateczny koszt zlecenia zależy od kilku czynników, takich jak rodzaj urządzenia oraz instalacji. W stanowczej większości przypadków cena nie odbiega więc znacząco od tego, co opisaliśmy w znajdującym się na naszej stronie cenniku. Zawsze proponujemy rozwiązania, które są najkorzystniejsze finansowo dla naszych klientów. Zainteresowanych profesjonalnymi i sprawnymi usługami w konkurencyjnych cenach zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Rozmowa będzie doskonałą okazją do tego, aby przedstawić nasz cennik oraz wyjaśnić, na czym polega podłączenie kuchni indukcyjnej. Przy okazji odpowiemy na każde inne pytanie. Kraków jest więc w rękach prawdziwych fachowców.